RADYATÖR TEMİZLİĞİ

Van Erciş Teknik Servisi | Gazi Teknik | (0 538) 348 6503 | (0 545) 449 6786

Kombi Bakımı Neden Önemli?
Isınma ihtiyacının yanı sıra evinizdeki sıcak suyu da sağlayabilen kombilerin bakımı hem sizin güvenliğiniz hem de kombinin daha uzun ömürlü olabilmesi için gerekli. Kombinizin bakımını düzenli olarak yaptırarak cihazınızda var olan ya da olması muhtemel arızaları erkenden öğrenebilir ve gerekli tamiratı yaptırabilirsiniz.

Gelelim, “Kombi bakımı yapılmazsa ne olur?” sorusuna… Kombilerin bakımı düzenli yapılmadığı takdirde ne yazık ki gaz kaçağı gibi olası tehditlere açık hale gelebilirsiniz ve bunun yanı sıra kombinizden alacağınız verim düşebilir. Kısacası kombi bakımı hem maddi hem de manevi olarak güvende olmanıza yardımcı olabilir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?
Biliyorsunuz, kombi hayatımızı kolaylaştıran bir cihaz; fakat bazı kombi sorunları güvenliğinizi ciddi anlamda tehdit edebilir. Bu nedenle kombi bakımı için uzmanlardan yardım almak gerekiyor. Kombi markanızın yetkili servisi, kombi bakımı ve temizliği konusunda size yardımcı olabilir.

Kombi bakımı sırasında cihazın içerisindeki tozların temizliğinden tesisattaki suyun radyatörlere ulaşma sıcaklığına, kombi elektrik bağlantısından doğal gaz emisyon filtrelerine ve su basıncına kadar pek çok şey kontrol edilir, incelenir. Bu incelemeler ve gerekli uygulamalar, güvenlik açısından sadece uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. O nedenle herhangi bir uzmanlığınız yoksa kombi bakımı için kollarınızı sıvamamanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?
Kombi temizliği ve bakımı için net bir tarih olmasa da bu işlem için kombinin en çok kullanıldığı kış aylarının öncesini değerlendirebilirsiniz. Kombinin kış modunu açmadan önce eylül, ekim aylarını kombi bakımı için tercih edebilirsiniz.

Peki, kombi bakımı ne kadar sürede bir yapılmalı? Kombinizin bakımını yılda bir kez düzenli olarak yaptırmak yeterli olacaktır. Tabii kombinizi kullandığınız süreçte, bakım yapılmış olsa bile herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bu durumda da yetkili servisten yardım almayı ihmal etmemelisiniz.

Kombi Temizliği
Radyatör Temizliği Neden Önemli?
Kış aylarında dışarıdayken bir an önce evinize ulaşmayı ve sıcacık evinizin tadını çıkarmayı istediğinizi biliyoruz. Fakat soğuk günlerde ısınma konusunda herhangi bir aksilikle karşılaşmamak için kombi bakımı kadar radyatör yani kalorifer peteklerinin temizliği de önemli. Peki, radyatör temizliği ne işe yarar?

Radyatörünüz, borularda dolaşan sıcak su yardımıyla evinizi ısıtır. Bu borularda tıkanıklık oluşturabilecek kirler ise radyatörden alacağınız verimi düşürebilir. Dolayısıyla daha yüksek doğal gaz faturalarıyla karşılaşma gibi durumlar yaşayabilirsiniz. Bu arada doğal gaz tasarrufunun hem bütçeniz hem de doğayı korumak adına oldukça önemli olduğunu biliyoruz. Dilerseniz doğal gaz tasarrufu yöntemlerine göz atarak daha az enerji harcayabilirsiniz.

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır?
“Petek temizliği nasıl yapılır?” sorusunun, yapılması gereken işlemlere göre farklı cevapları var. Ayrıca bu işlemlerin bazılarını evinizde kolaylıkla kendiniz yapabileceğiniz gibi bazı işlemler için yine uzmanlardan yardım almanız gerekebilir. Şimdi, radyatör temizleme işlemi hakkındaki önemli detayları sizinle paylaşalım.

Radyatörlerin Havası Nasıl Alınır?
Kombi açık olduğunda peteklerin üst bölümü soğuk, alt bölümü sıcaksa bu durum, radyatörlerin havasını almanız gerektiği anlamına geliyor. Radyatör bakımının temellerinden olan bu işlemi pratik bir şekilde kendiniz yapabilirsiniz.

Öncelikle kombinizin kapalı olduğundan emin olun. Ardından radyatörün yanında bulunan su tahliye vanasını, alt kısmına bir kova koyduktan sonra tornavida yardımıyla açın. Bu sırada vanadan hava ve sıcak su çıkacaktır. Su akmaya başladıktan sonra vanayı yine tornavida ile kapatabilirsiniz. Bu işlem sonrasında kombide belirtilen su basıncı seviyesi 1,5-2 bardan daha düşükse kombiye su ekleyin.

Radyatör Borularının İçi Nasıl Temizlenir?
Kombiniz açık olduğunda peteklerin üst bölümü sıcak, alt bölümü soğuksa bu durum, radyatörlerin içinin temizlenmesi gerektiğini belirtiyor. Temizleme işlemini gerçekleştirmesi için uzmanlardan yardım alabilir ve özel radyatör temizleme sıvısı sayesinde peteklerinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Fakat isterseniz biraz zahmetli olsa da radyatörlerin içini temizleme uygulamasını kendiniz de yapabilirsiniz. Bu noktada biraz bilgiye ve deneyime ihtiyacınız olacağını hatırlatmak isteriz. Peki, radyatör bakımı nasıl yapılır?

Kombinizi kapattıktan sonra banyonuzda ya da balkonunuzda bulunan tahliye vanasında kirli suyu tahliye edin. Ardından vanayı kapatarak radyatörlerinizi yerlerinden çıkarın. Petekleri yerlerinden çıkarmak için ısı ayarı yapılan vanayı anahtarla açabilirsiniz. Çıkardığınız petekleri, banyoda giriş vanasından tazyikli su vererek yıkayın ve temiz su gelene kadar bu işlemi yapmaya devam edin. Sonrasında petekleri yerlerine monte edin. Eğer kombide gösterilen su basıncı seviyesi 1,5-2 bardan azsa kombiye su ekleyin.

Erciş Radyatör Temizliği Bakımı, Erciş Radyatör Temizliği Tamiri, Erciş Radyatör Temizliği Tamir Fiyatı, Erciş Radyatör Temizliği Servisi, Erciş Radyatör Temizliği Servis Fiyatı, Erciş Radyatör Temizliği Bakım ve Servisi, Van Radyatör Temizliği Bakımı, Van Radyatör Temizliği Tamiri, Van Radyatör Temizliği Tamir Fiyatı, Van Radyatör Temizliği Servisi, Van Radyatör Temizliği Servis Fiyatı, Van Radyatör Temizliği Bakım ve Servisi,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to top
HEMEN ARA
Canlı Destek
WHATSAPP
Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?