KOMBİ VOLTAJ REGÜLATÖRÜ

Van Erciş Teknik Servisi | Gazi Teknik | (0 538) 348 6503 | (0 545) 449 6786

Kombi regülatörü seçmek hassasiyet gerektiren bir konudur. Zira bu konuda yapılacak bir yanlış, istenilen verimin alınamamasına ya da gereğinden fazla maliyetin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu konuda ilk üzerinde durulması gereken husus, regülatörün kullanılacağı kombinin güç kapasitesidir. Regülatörler farklı güç aralıklarında üretilmektedir. Kombinin güç ihtiyacını karşılama konusunda yeterli olan bir regülatör seçimi yapılmalıdır. Satın alınacak olan regülatörlerde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da giriş voltaj değerinin geniş olmasıdır. Dar bantta bir giriş değerine sahip olan regülatörler, elektriğin ilk çalışma esnasında yüksek gelmesi durumunda yetersiz kalabilir. Bu da hem regülatör açısından hem de kombi açısından istenmeyen bir durumdur. Regülatöre giriş değerinin arz etmiş olduğu önem kadar, çıkış değeri de önemlidir. Ayrıca regülatörün fiyat ve kalite analizinin yapılması da en iyi ürünü, en uygun fiyata alabilmek açısından gereklidir.

Kombi Regülatörü Nedir?
Regülatörler, yüksek ya da düşük elektrik akımlarının cihazlara zarar vermesini engellemek adına kullanılan hassas ayarlı ürünlerdir. Regülatörlerin kullanım alanlarına bağlı olarak çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Kombi regülatörü de bu çeşitlerden biridir. Özellikle mevsimsel değişkenlere bağlı olarak evlerdeki elektrik hatlarında zaman zaman voltaj değişiklikleri yaşanabilmektedir. Bu düzensiz voltaj değişiklikleri, kombilerde ana kart denilen ve kombinin beyni olarak kabul edilen parçanın yanmasına ya da arızalanmasına neden olmaktadır.

Kombi regülatörlerine duyulan ihtiyaç, yalnızca evlerle de sınırlı değildir. Daha güçlü kombilerin kullanıldığı sanayi kuruluşlarında ve neredeyse kombi bulunan her alanda bu regülatörlerin kullanılabilmesi mümkündür. Kombi regülatörleri, elektrik kaynağından gelen elektrik akımının düzenlenmesine ve kombinin çalışmak için gereksinim duyduğu düzeye sabitlenmesini sağlayana ürünlerdir. Bu ürünler, düşük voltajı yükselterek; yüksek voltajı da düşürerek çalışmaktadır.

Kombi Regülatörü Nasıl Çalışır?
Kombi regülatörü çalışma mantığı son derece basittir. Bir regülatör, toplamda üç ana parça ile üç ana faaliyeti yerine getirmektedir. Bu ana parçalardan ilki bulucudur. Bu parça, ana enerji kaynağından çıkan ve cihaza girmeye hazırlanan elektrik enerjisinin volt cinsinden değerinin belirlenmesine yardımcı olur. İkinci parça olan yayım organı, elektrik akımının gireceği cihazın ihtiyaç duyduğu enerji miktarı ile enerji kaynağından gelen enerjinin arasındaki farkın hesaplanmasını sağlamaktadır. Bu hesaplamanın yapılması, regülatörün yükseltme mi yoksa düşürme mi yapacağı kararının verilmesinde etkilidir.

Erciş Kombi Voltaj Regülatörü Bakımı, Erciş Kombi Voltaj Regülatörü Tamiri, Erciş Kombi Voltaj Regülatörü Tamir Fiyatı, Erciş Kombi Voltaj Regülatörü Servisi, Erciş Kombi Voltaj Regülatörü Servis Fiyatı, Erciş Kombi Voltaj Regülatörü Bakım ve Servisi, Van Kombi Voltaj Regülatörü Bakımı, Van Kombi Voltaj Regülatörü Tamiri, Van Kombi Voltaj Regülatörü Tamir Fiyatı, Van Kombi Voltaj Regülatörü Servisi, Van Kombi Voltaj Regülatörü Servis Fiyatı, Van Kombi Voltaj Regülatörü Bakım ve Servisi,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to top
HEMEN ARA
Canlı Destek
WHATSAPP
Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?